Jak rekruterzy widzą Twoje CV?

Mimo, że nigdy nie wiemy dlaczego nie zostaliśmy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, niedawne badania rzucają trochę światła na proces decyzyjny rekruterów. Według badań przeprowadzonych przez TheLadders, przeanalizowanie CV zajmuje rekruterom około 6 sekund.

Wykorzystując technikę zwaną „eye tracking” przebadano 30 rekruterów. Sprawdzono gdzie i na jak długo skupiali wzrok analizując zawartość CV.

W krótkim czasie badanie wykazało, że rekruterzy zwracają uwagę na nazwisko, ostatnią nazwę firmy, stanowisko, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz edukację.

Na dwóch CV zamieszczonych poniżej pokazano ruch oczu rekruterów. Na CV po prawej patrzono bardziej dokładnie niż to po lewej, ponieważ jego format jest bardziej jasny i zwięzły.

recruiters-resume

Z badania wynika, że aby ułatwić rekruterom odnalezienie najważniejszych informacji i zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na kolejny etap rekrutacji pisząc CV powinniśmy stworzyć wyraźną hierarchię wizualną i wyraźnie zaznaczyć istotne dla rekrutera informacje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s